Bilim Takımları

Bilim Takımlarımızın ana amacı; Türkiye’nin ihtiyacı olan yüksek teknolojik işlerde çalışabilecek yetişmiş mühendis ve uygulamalı bilim insanları yetiştirmektir. Bilim Sanat Ekini ve Eğitimi Derneği Danışmanları'ndan olan profesörlerimiz danışmanlığında belirlenmiş ve BİLSEV Bilim Komitesi tarafından 2-3 yıllık eğitim sürecine dönüştürülmüş projeler içerisinde çalışacak temsilci kulüplerimizin üye öğrencileri, üniversitenin sonlarına doğru kendilerini o alanlarda yetişmiş kılacaklardır. Böylece Türkiye'deki yetkin gençlerin sayısını arttırmayı hedefleyen BİLSEV olarak Türkiye'deki önemli alanlara genç bilim insanları yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Takımlarımızla ilgili detaylı bilgi içerikleri takımlarımız tarafından üretilmektedir. En yakın zamanda görüntülenebilir hale gelecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz!

Parçacık Fiziği Takımı

BİLSEV Danışmanları'ndan Prof. Dr. Serkant Ali Çetin'in danışmanlığı, Ahmet Renklioğlu'nun kılavuzluğunda yürütülen takımımız parçacık fiziği üzerine çalışmakta. Detaylar çok yakında sitemizde!