top of page

2. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda
Neler Oldu?

Bilim Sanat Ekini ve Eğitimi Derneği olarak 2. Olağan Genel Kurul Toplantı'mızı 26 Aralık 2021 Pazar günü Saat 10.00'da, İstanbul Bilgi Üniversitesi Etkinlik Çadırı'nda gerçekleştirdik. Toplantı, 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Renklioğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı.

ahmetr1.JPG

Hemen ardın toplantı, Divan Heyeti'nin seçimi ile devam etti.

 

Genel Kurul Toplantısı'nın Divan Heyeti Başkanlığı'na Ataberk Dinçarslan, Divan Heyeti Yazmanlıklarınaysa Furkan Ulu ve Didar Püren Erbek seçildi.

DivanHeyeti.jpg

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 1. Dönem Yönetim Kurulu'nun 1. Dönem'de yapılan temel ve önemli işleri özetledikleri 1. Dönem Eylem Bildirisi (Faaliyet Raporu) her başlığın sorumlularınca okundu ve her başlık özelinde Genel Kurul Üyeleri'nin tartışmasına açıldı.

püren1.jpg

Hemen ardından,  1. Dönem Denetim Kurulu Başkanı Oktay Doğangün'ün okuduğu Denetleme Raporu Özeti de Genel Kurul Üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Bu kısımların ardından, tüm Genel Kurulu Üyeleri'nce, gündemin 5. Maddesi olan tüzük 

Faaliyet Raporu'nun okunması ve Genel Kurul Üyeleri ile yapılan detaylı tartışmalar sonrasında Divan Heyeti Başkanı Ataberk Dinçarslan, 1. Dönem Yönetim Kurulu'nun ibra edilmesiyle ilgili soruyu Genel Kurul Üyeleri'ne yönlendirdi. 1. Dönem Yönetim Kurulu, oy birliğiyle ibra edildi.

buket1.jpg

maddelerinin değişim önerilerinin sunulması ve oylanması ileri tarihte düzenlenecek bir Genel Kurul'a ertelendi.

Verilen kısa bir aranın ardından 2022 ve 2023 Yılı Dernek Tahmini Bütçesinin sunulması için Ahmet Renklioğlu kürsüye çıktı. Yönetim Kurulu'nun 1. Dönemde çektiği zorluklardan ve bu zorlukların üstesinden nasıl geldiklerinden detaylıca bahseden

Ahmet Renklioğlu, 2022 ve 2023 yıllarında bu sorunları daha rahat nasıl çözebilecekleri hakkındaki 1. Dönem Yönetim Kurulu'nun düşüncelerini anlattı.

Genel Kurul Üyelerince yapılan detaylı tartışmalar sonucunda, 2022 ve 2023 Yılları Tahmini Bütçesi, oybirliğiyle onaylandı.

Genel Kurul Toplantısı, verilen aranın ardından organ seçimleriyle devam etti. Kapalı seçim şeklinde yapılan seçimde, Yönetim Kurulu asıl ve yedek üyeleriyle, Denetim Kurulu asıl ve Yedek Üyeleri seçildi. 

ahmet2.jpg

Yönetim Kurulu:

Ahmet Renklioğlu

Buket Yeşiloğlu

Didar Püren Erbek

Giray Girengir

Ada Onaran

Elif Çeltik (Yedek Üye)

Elif Tuğ (Yedek Üye)

Amine İclal Akın (Yedek Üye)

Türkü İrem Bürhan (Yedek Üye)

Tuana Gamze Kızıltan (Yedek Üye)

bottom of page