top of page

Sor, Araştır, Bilgilen 

Ötesi

ÖN KAYIT FORMU İÇİN

Sor, Araştır, Bilgilen Ötesi; Bilim Sanat Ekini ve Eğitimi Derneği'nin 4 yıldır 100'e yakın öğrenciye uyguladığı  ve tamamen kendi imkanlarıyla yarattığı Sor, Araştır, Bilgilen Atölyesi'nin devamı niteliğinde olsa da içeriğinin daha geniş olduğu atölyelerden oluşan yepyeni bir süreçtir.

SAB Ötesi, COVID-19'tan ötürü ZOOM Uygulaması üzerinden çevrimiçi şekilde gerçekleşecektir. Katılımcılar ZOOM ile BİLSEV'in yerleşkesine canlı olarak bağlanacak olup atölyenin bilgeleri tahta önünde sunumlarını gerçekleştireceklerdir.

SAB Ötesi'nin Amacı Ne?

Programın ana amacı; Sor, Araştır, Bilgilen'le beraber aydınlanma sürecine soktuğumuz öğrencilerimizi, sorgulayan, araştırmacı, kendi kendine düşünüp öğrenebilen, kendilerini ve dünyayı tanıyan bireyler haline getirmek ve aynı zamanda uluslarası düzeyde üniversiteye hazır hale getirmektir.

Kimler Katılabilir?

 

SAB Ötesi, sadece Sor, Araştır, Bilgilen Atölyesi'ni tamamlamış herkesin başvurabileceği bir programdır. Bu programa katılmak için Sor, Araştır, Bilgilen Atölyesi'ni tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Neler anlatılacak?

Programda bilsev (felsefe), matematik, fizik, biyoloji konuları anlatılacak olup tüm bu konular BİLSEV Bilim Komitesi'ndeki akademisyenler, yüksek lisansta okuyan araştırmacılar ve parlak lisans öğrencileri tarafından verilecektir.

Atölyelerde anlatılacak konular hakkında detaylı bilgi ana kayıt döneminde verilecektir.

Programda ne kadar saat ders var?

Programda her hafta 4'er saat dersler yapılacaktır. 10 ay sürecek atölyeler silsilesi, toplamda 160 saatten oluşmaktadır.

Program Ücretli mi?

SAB Ötesi'ndeki atölyelerin hepsine katılmak isteyen katılımcılar her ay 120 ₺ - 180 ₺ arasında bir ücret ödeyecek olup bu ücret katılımcı sayısına göre son olarak belirlenecektir. Sunumları yapacak bilgelerimiz bu programda gönüllü olarak çalışacak olup programdan kazanılan tüm gelir derneğin sabit giderlerini ödemek için kullanılacaktır.

Ne zaman başlayacak?

Program 26 Eylül 2020 tarihinde başlayacaktır.

ÖN KAYIT FORMU İÇİN

bottom of page